Misijní klubko děvčat

„Děti pomáhají dětem“ je heslo Papežského misijního díla dětí (PMDD), které jednoduše vystihuje, o co vlastně jde. Po celém světě se děti schází do Misijních klubek, aby pomáhaly dalším dětem, nejen finančně, ale hlavně modlitbou. O to se snažíme i my v Olešnici.

Scházíme se po celý školní rok každý pátek v 16hod. na faře. Začínáme vždy modlitbou, pak následuje povídání o misiích, o svatých, o modlitbě … prostě o tom, co nás právě zajímá. Někdy místo povídání nacvičujeme písničky na adoraci. Potom jdeme vyrábět. Výrobky, které vytvoříme na klubku pak nabízíme na misijním jarmarku a výtěžek posíláme na pomoc misiím. Občas si také něco uvaříme.

Misijní klubko ovšem nefunguje jen v pátek, ale po celý týden a dokonce i o prázdninách.  Každý člen klubka se denně modlí modlitbu Zdrávas Maria za misie a také každý týden střádá do své pokladničky tzv. Misijní bonbónek, což jsou penízky, které by jinak utratil za nějaké sladkosti, a které si odřekne. Ve svém volném čase vyrábíme další výrobky na jarmark.

Každé 1.pondělí v měsíci máme na starosti adoraci, na misijní neděli pořádáme misijní jarmark a na jaře misijní koláč. Jezdíme na setkání s jinými klubky a na různé poutě a výlety. Také se snažíme co nejvíce zapojit do dění ve farnosti.

Vzkaz pro všechny holky od 1. do 9. třídy, co ještě nechodí do misijního klubka:
Nemáš v pátek od 16:00 do 18:30 co dělat? Chtěla bys něco vyrábět, ale nevíš co?
Chtěla bys pomáhat lidem v misiích, ale nevíš jak? Chtěla by sis s někým pokecat a nemáš s kým? Chtěla by ses naučit něco nového a zažít spoustu smíchu?
Pokud zněla odpověď ANO aspoň na jednu otázku, tak neváhej a přijď na klubko!

Těšíme se na tebe!

Za vedoucí Markéta Bílková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *